11
prosinec
2015
sdfg

Vítězové Neziskovky roku 2015!

Nadace rozvoje občanské společnosti vyhlásila 3. listopadu 2015 na půdě Senátu PČR vítěze ocenění Neziskovka roku 2015. Z celkově 115 přihlášených organizací vybrala odborná komise v kategorii malých neziskovek Tamtamy o.p.s., pomáhající handicapovaným na trhu práce, mezi středně velkými Ranou péči EDA, o.p.s., která se věnuje rodinám s dětmi s postižením či ohrožením vývoje. A z velkých organizací zabodovalo Sdružení Linka bezpečí, nejdéle fungující dětská krizová linka v ČR, které získalo i největší počet hlasů v Ceně veřejnosti.

„Moc mne těší, že Neziskovka roku se stává tradiční značkou pro špičkové neziskové organizace, které si zaslouží ocenění a zájem veřejnosti. Přeji oceněným neziskovkám, finalistům, ale i všem, kteří se hodnocení zúčastnili, aby se jim práce dařila, přinášela jim radost a měli i nadále chuť zlepšovat svoje řízení.“ - Hana Šilhánová, ředitelka Nadace rozvoje občanské společnosti.

Neziskovkou roku se v každé kategorii může stát pouze jedna, která získá v několika fázích hodnocení nejvíce bodů. I ostatní finalisté však patří mezi vysoce kvalitní neziskové organizace. U malých neziskovek skončil na druhém místě EDUin, o.p.s. a na třetím místě Spolek přátel hradu Lukova. Mezi středně velkými obsadilo druhé místo Dětské krizové centrum, z.ú. a třetí pak Borůvka Praha, o.p.s. V kategorii velkých organizací se jako druhá umístila Ratolest Brno, občanské sdružení a třetí Diakonie ČCE - Středisko humanitární a rozvojové spolupráce.

Zdroj: NROS

verze pro tisk
  zpět
CHCI VĚDET CO JE NOVÉHO VE SVĚTĚ NEZISKOVEK
Chci dostávat novinky emailem.


Kdo jsem?


 odhlásit odběr

PARTNEŘI SVĚTA NEZISKOVEK

partner ČSOBpartner AVPO ČR