11
prosinec
2015
sdfg

ČSOB v Nadačním programu vzdělání letos nově zafinancovala projekty bezpečnosti v online prostředí

Letos již pošesté podpořila ČSOB v rámci Nadačního programu vzdělání projekty, které se soustředí na finanční gramotnost. Ve druhém kole programu pak nově poskytla granty projektům zabývajícím se bezpečností v online prostředí. K tématu se přihlásilo 63 projektů, 8 z nich bylo podpořeno částkou jeden milion korun. ČSOB v tomto roce mezi projekty ve dvou grantových kolech rozdělila celkem 2 miliony korun. Za celou dobu fungování Nadačního programu vzdělání bylo podpořeno 94 projektů částkou přesahující 8,2 milionu korun.

Jedním z podpořených projektů se stala Prevence kyberšikany na základních a středních školách. Organizace Fórum pro prožitkové vzdělávání se snaží přiblížit problematiku pomocí interaktivního edukativní divadla, a pomáhá tak dětem lépe se připravit na řešení obtížných situací. Dvacet představení, jejichž prostřednictvím bude proškoleno 1 200 dětí, 80 pedagogů a 2 400 rodičů, podpořila ČSOB částkou 190 tisíc korun.

„Prostřednictvím grantů neziskovým organizacím chceme podpořit vzdělávání různých skupin osob v tom, jak se bezpečně chovat a pohybovat v prostředí internetu. Přispíváme tak k našim inovacím v oblasti bezpečných technologií a systémů a potvrzujeme filozofii odpovědného přístupu k podnikání,“ říká Alena Králíková, manažerka společenské odpovědnosti ČSOB. V roce 2016 bude ČSOB Nadační program otevřen opět ve dvou kolech, která se znovu soustředí na podporu finanční gramotnosti a bezpečnosti v online prostředí. Aktuální termíny vyhlášení naleznete na webu www.csob.cz/csr začátkem roku 2016.

Zdroj: ČSOB

verze pro tisk
  zpět
CHCI VĚDET CO JE NOVÉHO VE SVĚTĚ NEZISKOVEK
Chci dostávat novinky emailem.


Kdo jsem?


 odhlásit odběr

PARTNEŘI SVĚTA NEZISKOVEK

partner ČSOBpartner AVPO ČR