11
prosinec
2015
sdfg

Nové výzvy MPSV na podporu sociálních inovací

Ministerstvo práce a sociálních věcí na začátku listopadu 2015 vyhlásilo dvě výzvy na podporu sociálních inovací. Jedna je připravena pro veřejnou správu, druhá pro ziskový a neziskový sektor. Specifickým cílem výzvy je zvýšit kvalitu a kvantitu využívání sociálních inovací a mezinárodní spolupráce v tematických oblastech operačního programu Zaměstnanost. Současně MPSV nabízí zájemcům novou elektronického průvodce pro sociální inovátory.

Nová výzva podporuje testování a šíření nových řešení přetrvávajících nebo hrozících sociálních problémů v oblasti sociální integrace, zaměstnanosti a veřejné správy (včetně oblasti posílení udržitelnosti a efektivnějšího fungování nestátních neziskových organizací a snižování jejich závislosti na veřejných zdrojích). Výzva je průběžná, nejzazší termín pro předložení předběžných žádostí je však konec března 2016 a plných žádostí poté konec června 2016. Pro další informace k výzvě pro ziskový a neziskový sektor, navštivte webové stránky výzvy.

Pro žadatele jsou připraveny semináře, konzultace a workshopy, k dispozici ke stažení je také publikace Sociální inovace pro zvídavé, odvážné a tvořivé - příjemně zpracovaný průvodce plný zajímavých informací. Potřebujete-li se zorientovat v základních pojmech a přístupech pro tvorbu vlastních sociálních inovací, pak využijte elektronickou Příručku pro tvorbu a realizaci inovačních projektů.

Zdroj: MPSV

verze pro tisk
  zpět
CHCI VĚDET CO JE NOVÉHO VE SVĚTĚ NEZISKOVEK
Chci dostávat novinky emailem.


Kdo jsem?


 odhlásit odběr

PARTNEŘI SVĚTA NEZISKOVEK

partner ČSOBpartner AVPO ČR