11
prosinec
2015
sdfg

NNO příručka ke stažení na webu Velvyslanectví USA

Pro všechny, kteří se chtějí věnovat veřejně prospěšným aktivitám a k této činnosti potřebují založit neziskovou organizaci, vydalo v roce 2012 Ministerstvo zahraničí USA Příručku pro nevládní neziskové organizace. Publikace nyní vychází v elektronické verzi také v českém překladu, pro zájemce je ke stažení zdarma na webu Amerického velvyslanectví.

Příručka není návodem jak postupovat v České republice nebo jiné určité zemi z hlediska procesního, legislativního apod., ale popisuje principy, které jsou klíčové při tvorbě vize a poslání organizace nehledě na náplň její činnosti. Publikace pomáhá nasměrovat správným směrem myšlenky jak plánovat, hodnotit a řídit neziskovou organizaci, jak pracovat se správní radou (představenstvem), kde získat podporovatele, jak zapojovat komunitu a jak oslovovat dárce o finanční podporu. V příručce je věnován prostor také navazování partnerství, ať už s vládou, dalšími neziskovými organizacemi či firemními a individuálními dárci.

Autorkou příručky je Hilary Binder-Aviles, dlouholetá konzultantka v organizaci Mosaica – multikulturním centru neziskového vývoje a pluralismu se sídlem ve Washingtonu D.C., která pracovně působila také v zemích Středního východu, zemích bývalé Jugoslávie, v Pákistánu a Afganistánu. Publikaci do češtiny přeložila Tereza Krutská, dobrovolnice v Nadaci Neziskovky.cz

Odkaz na původní text v angličtině:

Handbook_English

Odkaz na český překlad příručky:

Příručka

verze pro tisk
  zpět
CHCI VĚDET CO JE NOVÉHO VE SVĚTĚ NEZISKOVEK
Chci dostávat novinky emailem.


Kdo jsem?


 odhlásit odběr

PARTNEŘI SVĚTA NEZISKOVEK

partner ČSOBpartner AVPO ČR