1-2
leden/únor
2016
sdfg

Jak vypadá zdravá porce?

Centrum Anabell vydává nový moderní Atlas porcí, brožurku, která jednoduchou názornou formou ukazuje, jak by měla vypadat jednotlivá denní jídla. Atlas porcí může být nejen názornou pomůckou pro klienty s poruchou příjmu potravy, s nimiž Anabell pracuje, inspirovat se v něm může každý, kdo se chce plnohodnotně stravovat. Publikace, která vznikla díky podpoře grantu z Norska, volně navazuje na Atlas porcí vytvořený už před 5 lety.

S otázkou, jak vypadá normální porce, se nutriční terapeutka Tereza Bočková ve své poradně setkává dennodenně. V dnešním světě, kde tématem výživy člověka zmítají různé kontroverzní názory, obklopuje nás řada diet, se není čemu divit. „Naše brožurka Atlas porcí si neklade za cíl definovat takzvaný ideální jídelníček s přesnou gramáží či vyčíslenou energetickou hodnotou potravin. Spíš představuje prostřednictvím fotografií odpověď na otázku, jak vypadá vhodná porce, a zároveň slouží jako odrazový můstek či inspirace na cestěk nalezení skutečných potřeb vlastního těla,“ vysvětluje Tereza Bočková.

„Volbou potravin jsme se snažili přiblížit současným představám o racionální stravě. Přece jen se od vydání předešlého Atlasu porcí mnohé změnilo,“říká Jana Sladká, zakladatelka Centra Anabell. Nový Atlas porcí proto reflektuje trend moderní středoevropské stravy, připraven byl ve spolupráci s brněnskou restaurací Borgo Agnese. Publikace je zdarma ke stažení na webových stránkách Centra Anabell, v tištěné verzi je k dispozici na jednotlivých pobočkách Anabell v Brně, Praze a Ostravě.

Zdroj: Centrum Anabell

verze pro tisk
  zpět
CHCI VĚDET CO JE NOVÉHO VE SVĚTĚ NEZISKOVEK
Chci dostávat novinky emailem.


Kdo jsem?


 odhlásit odběr

PARTNEŘI SVĚTA NEZISKOVEK

partner ČSOBpartner AVPO ČR