1-2
leden/únor
2016
sdfg

Navrhněte dobrovolníka na cenu Křesadlo 2015

Znáte někoho, kdo dobrovolně věnuje svůj čas a energii veřejně prospěšné činnosti? Již od roku 2001 mohou zástupci neziskových organizací i široká veřejnost navrhnout výjimečné dobrovolníky, kteří si zaslouží získat cenu Křesadlo – ocenění organizace HESTIA pro obyčejné lidi, kteří dělají neobyčejné věci. Návrh na udělení ceny pro dobrovolníky za hlavní město Prahu zasílejte nejpozději do 28. února 2016.

Pro nominaci dobrovolníka vyplňte formulář, který naleznete na webových stránkách ceny Křesadlo 2015, a zašlete jej na adresu info@hest.cz. Navrhovatel by měl výstižně popsat charakter dobrovolné činnosti kandidáta v kontextu jeho života i profese či studia, a to z hlediska přínosu pro organizaci či komunitu, ve které působí. Dále je třeba uvést délku trvání dobrovolné činnosti a konkrétní důvody, pro které je kandidát ve svém úsilí výjimečný. Cena Křesadlo je kromě Prahy udělována tradičně i v mnoha dalších českých městech, pro více informací k dění v jednotlivých regionech kontaktujte místní koordinátory.

Myšlenka ceny Křesadlo vznikla během Mezinárodního dne dobrovolníků v roce 2001 a samotné křesadlo symbolicky odkazuje k podstatě dobrovolnictví, tedy síle „vykřesat lidství“. Veřejné slavnostní předávání cen Křesadlo 2015, na které budou pozváni kromě všech navrhovatelů, nominovaných a oceněných dobrovolníků, i zástupci neziskových organizací, hl. m. Prahy a městských částí, médií a další hosté, proběhne v březnu 2016.

Zdroj: HESTIA

verze pro tisk
  zpět
CHCI VĚDET CO JE NOVÉHO VE SVĚTĚ NEZISKOVEK
Chci dostávat novinky emailem.


Kdo jsem?


 odhlásit odběr

PARTNEŘI SVĚTA NEZISKOVEK

partner ČSOBpartner AVPO ČR