1-2
leden/únor
2016
sdfg

Solution journalism nově v Novinářské ceně 2015

Nadace Open Society Fund Praha představila jména porotců a porotkyň soutěže Novinářská cena 2015. Necelá čtyřicítka zkušených a vážených osobností napříč společenskovědními obory bude hodnotit příspěvky přihlášené do desítky soutěžních kategorií. Novinkou letošního ročníku je udělení ceny v kategorii žurnalistiky orientované na řešení společenských otázek, tzv. ”solution journalism“. Vítězové a vítězky všech kategorií budou slavnostně vyhlášeni v květnu 2016 v Praze.

Solution journalism se zaměřuje na důsledné a kvalitní informování o lidech a řešeních, která reagují na nejrůznější sociální problémy. „Nadace OSF se snaží v rámci Novinářské ceny reflektovat světové trendy v žurnalistice a přinášet je k nám. Svými projekty přispíváme k aktivní občanské společnosti a solution journalism je efektivním způsobem, jak lidi dál inspirovat. Žurnalistika by neměla jen nastolovat problémy, ale také poukazovat na různá řešení a jejich dopad na svět kolem nás,“ uvedl ředitel Nadace Open Society Fund Praha Robert Basch.

Samostatná porota bude vybírat příspěvky ze všech kategorií, které splňují kritéria žurnalistiky zaměřené na řešení společenských otázek, napříčžánrovými kategoriemi. Novinářská cena 2015 ocení nejlepší práce loňského roku v deseti žánrových kategoriích psané, audiovizuální a online žurnalistiky. O vítězi každé kategorie rozhodne čtyřčlenná odborná porota. Seznam všech hodnotitelů a soutěžních kategorií najdete na webových stránkách Novinářské ceny.

Zdroj: Nadace Open Society Fund

verze pro tisk
  zpět
CHCI VĚDET CO JE NOVÉHO VE SVĚTĚ NEZISKOVEK
Chci dostávat novinky emailem.


Kdo jsem?


 odhlásit odběr

PARTNEŘI SVĚTA NEZISKOVEK

partner ČSOBpartner AVPO ČR