1-2
leden/únor
2016
sdfg

Cena Karla Velikého pro mladé Evropany – uzávěrka přihlášek prodloužena!

Od října 2015 je vyhlášen již devátý ročník soutěže o Cenu Karla Velikého pro mladé Evropany. Soutěž pořádá Evropský parlament společně s Nadací pro Mezinárodní cenu Karla Velikého v Cáchách. Každoročně je cena udělována mladým lidem ve věku od 16 do 30 let, kteří jsou iniciátory projektů zaměřených na podporu vzájemného porozumění mezi lidmi z různých evropských zemí. Pro vítěze je připravena odměna ve výš i 10 000 EUR. Termín pro podání přihlášek byl nyní prodloužen až do 15. února 2016.

Projekty by měly mít přeshraniční či evropskou dimenzi a mladým lidem žijícím v Evropě posloužit jako vzor a ukázat praktické příklady soužití Evropanů v rámci jednoho společenství. Mezi vítěznými projekty z předchozích ročníků lze nalézt různé výměnné programy pro mládež či umělecké a internetové projekty s evropským rozměrem. Více informací naleznete na webových stránkách soutěže.

Tři vítězné projekty (vybrané z 28 projektů nominovaných národními porotami v jednotlivých členských státech EU) získají odměnu 5 000, 3 000 a 2 000 EUR. Na podzim 2016 budou jejich autoři pozváni do Evropského parlamentu v Bruselu nebo ve Štrasburku. Autoři všech 28 nominovaných národních projektů se také budou moci v květnu 2016 zúčastnit čtyřdenní návštěvy v Cáchách, během které se zúčastní slavnostního vyhlášení Ceny Karla Velikého pro mladé Evropany a rovněž slavnostního vyhlášení Mezinárodní ceny Karla Velikého v Cáchách, které proběhne o dva dny později.

Zdroj: Evropský parlament

verze pro tisk
  zpět
CHCI VĚDET CO JE NOVÉHO VE SVĚTĚ NEZISKOVEK
Chci dostávat novinky emailem.


Kdo jsem?


 odhlásit odběr

PARTNEŘI SVĚTA NEZISKOVEK

partner ČSOBpartner AVPO ČR