1-2
leden/únor
2016
sdfg

Příspěvek úřadu práce na pracovní místo

Úřad práce (dále jen „ÚP“) poskytl zaměstnavateli příspěvek na jedno pracovní místo ve výši 12 000 Kč po dobu 3 měsíců. Příspěvek bude poskytnut dle vyúčtování mzdových nákladů za určitý měsíc. Prosím o informaci jak zaúčtovat mzdové náklady – klasicky daňově, náhrada do daňových příjmů?

 

Odpověď:

 

Příspěvek od úřadu práce na konkrétní pracovní místo v závislosti na vyúčtování mzdových prostředků a s nimi souvisejících zákonných odvodů je tzv. plnění z uplatnění nástrojů státní politiky zaměstnanosti. Tento příjem je dle § 4 odst. 1 písm. h) zákona č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů, ve znění pozdějších předpisů, osvobozen. K osvobozeným příjmům nemůžete uplatňovat daňově uznatelné výdaje (náklady), a proto mzda, která je kryta tímto příspěvkem včetně zákonného odvodu na zdravotní pojištění a sociální zabezpečení, by měla být zaúčtována jako nedaňový výdaj.

Proto bych vám doporučovala založit si pro takto „dotovanou“ mzdu a její odvody samostatné analytické účty 521-Mzdové náklady, 524-Zákonné sociální a zdravotní pojištění. Přijatý příspěvek, resp. předpis pohledávky za úřadem práce z titulu vyúčtovaných mzdových prostředků bych účtovala na straně Má Dáti účtu 378-Jiné pohledávky a na straně DAL samostatného analytického účtu nedaňového 648-Ostatní provozní výnosy.

Ing. Zuzana Pšeničková, spolupracovnice Wolters Kluwer ČR, a. s.

wk

 

verze pro tisk
  zpět
CHCI VĚDET CO JE NOVÉHO VE SVĚTĚ NEZISKOVEK
Chci dostávat novinky emailem.


Kdo jsem?


 odhlásit odběr

PARTNEŘI SVĚTA NEZISKOVEK

partner ČSOBpartner AVPO ČR