3
březen
2016
sdfg

ČEZ úspěšně učí pomáhat pohybem

Už od května roku 2015 je v provozu unikátní mobilní aplikace, která převádí pohyb na dobročinnost. Do života ji uvedla Nadace ČEZ pro platformy Apple i Android a dosud si ji stáhlo přes 147 tisíc lidí. Uživatelé mobilní aplikace EPP Pomáhej pohybem nasbírali za rok 2015 body již pro 146 projektů, kterým Nadace ČEZ následně věnovala přes deset milionů korun.

Aplikace zaznamenává pohyb uživatele (např. chůze, běh, jízda na kole, lyžování, ale třeba i interiérové aktivity typu běh na běžícím pásu) a kromě běžných údajů o rychlosti, čase, tempu či vzdálenosti také generuje body. Tyto body může uživatel kdykoli věnovat některému z aktuálně nabízených projektů neziskových organizací, škol nebo obcí. Pokud uživatelé aplikace svým pohybem nashromáždí za daný čas určitý počet bodů, Nadace ČEZ projekt podpoří konkrétní dopředu stanovenou částkou. Aktuální a již úspěšně podpořené projekty včetně cílových částek a stavu bodů lze sledovat na www.pomahejpohybem.cz na www.nadacecez.cz.

Ambasadorem projektu je od začátku šestinásobný paralympijský šampion Jiří Ježek, který spolupracoval na nekomerční bázi. „Jirka si hlídá, aby projekty, na nichž spolupracuje, byly důvěryhodné, takže si vážíme skutečnosti, že do toho s námi šel,“ říká ředitelka Nadace ČEZ Michaela Žemličková. Škála podporovaných projektů sahá od příspěvků na kompenzační pomůcky, přes regionální charitativní projekty až po výsadbu alejí či péči o památky. Také v letošním roce má aplikace rozjezd více než slibný, za první dva měsíce se jejím prostřednictvím podařilo podpořit 33 projektů za více než dva miliony korun.

Zdroj: Nadace ČEZ

verze pro tisk
  zpět
CHCI VĚDET CO JE NOVÉHO VE SVĚTĚ NEZISKOVEK
Chci dostávat novinky emailem.


Kdo jsem?


 odhlásit odběr

PARTNEŘI SVĚTA NEZISKOVEK

partner ČSOBpartner AVPO ČR