3
březen
2016
sdfg

Hledá se laskavec!

Vzpomenete si, kdy se na vás naposledy někdo „jen tak“ usmál? Kdy jste zaznamenali ve svém okolí úplně obyčejný laskavý skutek? Kdy vy sami jste někomu nezištně pomohli? Často se stává, že dobré skutky bereme jako samozřejmost. V Nadaci Karla Janečka věříme, že by se měly stát přirozenou součástí lidského života. Proto je chceme vyhledávat, poukazovat na ně a „laskavce“ odměňovat.

Nový program #laskavec probouzí touhu po objevování a konání laskavých skutků. Hledáme příběhy neznámých dobrosrdečných lidí, kteří nezištně dělají neobyčejné věci pro své okolí. Příkladem může být paní, která řadu let pomáhá starým lidem v domově pro seniory a k tomu hraje ochotnické divadlo. Těmto lidem chceme poděkovat, za to co dělají, zveřejnit jejich příběh a odměnit je.

„Každý měsíc představíme jednoho „laskavce“ a předáme mu finanční odměnu. Věříme, že pro lidi nebude motivací finanční částka, ale možnost prostřednictvím nadace udělat vybranému „laskavci“ radost. Pokud se tedy ve vašem okolí vyskytuje někdo, koho si vážíte a obdivujete ho za to, co dělá, tak ho neváhejte nominovat. Prvním oceněným se stal učitel matematiky a fyziky Jindřich Hašek z Karlových Varů, který svoji práci bere jako poslání a vidí v ní velký smysl. Svým žákům věnuje spoustu volného času na úkor svého osobního volna. Jezdí společně na exkurze, matematické tábory, rafty... Některé děti z nižších příjmových skupin dokonce podporuje z vlastních peněz,“ říká Tomáš Řemínek, ředitel Nadace Karla Janečka.

Laskavce můžete nominovat přes webový formulář na stránkách www.nadacekj.cz/laskavec a nebo svůj tip zašlete na  e-mail info@nadacekj.cz.

Autor: Dominika Vrkotová, Nadace Karla Janečka

verze pro tisk
  zpět
CHCI VĚDET CO JE NOVÉHO VE SVĚTĚ NEZISKOVEK
Chci dostávat novinky emailem.


Kdo jsem?


 odhlásit odběr

PARTNEŘI SVĚTA NEZISKOVEK

partner ČSOBpartner AVPO ČR