4
duben
2016
sdfg

Chcete Lepší místo?

Nenadávejte jen u piva, zapojte se do zlepšování veřejného prostoru! Lepší místo je mobilní a webová aplikace, díky které se do vylepšení prostředí, které nás obklopuje, může zapojit každý. A to úplně jednoduše. Nelíbí se vám rozbitá lavička? Procházíte každý den kolem černé skládky? V ulici nefunguje osvětlení? Stačí stáhnout aplikaci, problém vyfotit a odeslat. Zabere to maximálně 30 sekund. Systém fotku lokalizuje a ta potom putuje na příslušný úřad ke kompetentnímu úředníkovi, který problém řeší.

Sociální aplikace Lepší místo propojila tímto způsobem obyvatele s úředníky na radnicích už ve stovce měst v Česku a začínají se k ní stále častěji připojovat i zodpovědné firmy. Jako první se připojil loni v létě kutnohorský Foxconn. Firma nejen uvolnila finanční prostředky, ale její zaměstnanci také přiložili ruku k dílu. V Kutné Hoře se tak na základě přání obyvatel revitalizoval třešňový sad, byla opravena historická kaplička nebo byl zveleben park, který je častým útočištěm pro rodiny s dětmi.

Aplikace se těší přízni už více než sedmi tisíc uživatelů, úředníci přes ní vyřešili více než dva tisíce neduhů v ulicích měst. První zapojené firmy nasbíraly desítky nápadů od aktivních lidí a neziskových organizací. A tak napříč celým Českem vzniká propojení, které je výhodné pro všechny. Městu a lidem se plní očekávání od veřejného prostoru a firmám se daří srůstat s místem, kde působí, a podporovat věci, které stojí na přání jejich sousedů.

Podívejte se, jak Lepší místo funguje! 

Zdroj: Lepší místo

verze pro tisk
  zpět
CHCI VĚDET CO JE NOVÉHO VE SVĚTĚ NEZISKOVEK
Chci dostávat novinky emailem.


Kdo jsem?


 odhlásit odběr

PARTNEŘI SVĚTA NEZISKOVEK

partner ČSOBpartner AVPO ČR