4
duben
2016
sdfg

Zážitky pro novináře

Wontanara, o.p.s. pořádá Zážitkový seminář pro novináře. Uskuteční se v pondělí 4. dubna v prostoru Malaika. Toto neformální odpoledne je první ze série připravovaných aktivit v letošním roce v rámci vytváření experimentálního centra zaměřeného na rozvojové vzdělávání skrze prožitkové a tvůrčí formy. Dosavadní aktivity tak pořadatelé rozšiřují o semináře pro pedagogy a mediální pracovníky. Mohou média informovat objektivně a bez předsudků?

"Dnes žijeme v době informační společnosti, to ale neznamená, že by se z nás stali dobře informovaní lidé. Z informačního toku se stává zahlcení a zprávy se pomalu mění v zábavu a propagandu. Naše vědomí o světě, jehož malinkou součástí je i naše země, se tak pohybuje stále více ve světě legend a mýtů. Ty jsou živeny a podporovány, protože situace místních obyvatel není dostatečně vysvětlena. Problémem ve vzájemném porozumění je jiné vnímání hodnot a hodnocení skrze vlastní kulturu. Neumíme pochopit chování lidí v jiných zemích a na jiných kontinentech, protože se na to díváme pouze skrze naše zažité kulturní a společenské modely," říká Tomáš Tožička, koordinátor kampaně Česko proti chudobě.

Seminářem zájemce provedou například zpěvačka Antonia Nyass (Yellow sisters / Malaika), odborník na rozvojovou pomoc Tomáš Tožička (Česko proti chudobě) a zakladatelka Wontanary Táňa Bednářová. Projekt maximálně využívá zkušenosti 16 leté činnosti organizace Wontanara a načerpané znalosti prostředí v západoafrické Guineji. V případě zájmu potvrďte svou účast na silvie@wontanara.cz.

Zdroj: Wontanara, o.p.s.

verze pro tisk
  zpět
CHCI VĚDET CO JE NOVÉHO VE SVĚTĚ NEZISKOVEK
Chci dostávat novinky emailem.


Kdo jsem?


 odhlásit odběr

PARTNEŘI SVĚTA NEZISKOVEK

partner ČSOBpartner AVPO ČR