4
duben
2016
sdfg

Jarní ornitologické exkurze spuštěny! První v Tovačově

V sobotu 19. března uspořádal Moravský ornitologický spolek první jarní ornitologickou exkurzi pro veřejnost. Milovníci ptactva se sešli v Tovačově u sádek Hradeckého rybníka v 8 hodin. Pro účastníky exkurze byly připraveny tiskoviny o ochraně ptactva a placky s logem MOS. Účastníci tovačovské exkurze se zastavili i na Křenovském rybníce a dále pokračovali po hrázích Hradeckého rybníka. Mimo obvyklých druhů byli k vidění i první skřivani, špačci, čejky chocholaté a konipasi bílí.

Další exkurze bude zahájena 7. dubna u Ornitologické stanice Muzea Komenského v Přerově. Ornitologové tentokrát zavedou zájemce za červenkou obecnou, která se stala ptákem roku 2016. Seznam všech letošních ornitologických exkurzí, které pořádá Moravský ornitologický spolek, najdete na: www.mos-cso.cz.

Proč se vypravit na ornitologickou exkurzi? Slunečné dny a jarní teploty posledních dní přiměly ke zpěvu i u nás zimující ptáky. Začínají zpívat kosi, pěnkavy, zvonci i sýkory. Po setmění se již ozývají i sovy. V lesích začíná tok puštíků, kalousů ušatých, výrů a kulíšků nejmenších. Na rybnících se objevují první rackové chechtaví, poláci velcí a chocholatí, potápky roháči a husy velké. Od nás naopak odlétají k severu husy polní a běločelé, havrani polní a kavky. A budete-li mít štěstí, uvidíte na exkurzi orla mořského, volavky bílé, hvízdáky, ostralky, hoholy, zrzohlávky, čírky modré, racky bouřní a bělohlavé nebo kulíky zlaté.

Zdroj: MOS

verze pro tisk
  zpět
CHCI VĚDET CO JE NOVÉHO VE SVĚTĚ NEZISKOVEK
Chci dostávat novinky emailem.


Kdo jsem?


 odhlásit odběr

PARTNEŘI SVĚTA NEZISKOVEK

partner ČSOBpartner AVPO ČR