5
květen
2016
sdfg

ČSOB nabízí neziskovkám celoroční akademii, její absolventy podpoří i finančně

V Akademii Modrého života nabízí ČSOB neziskovým organizacím sérii workshopů, odborné poradenství, mentoring a koučování, do kterého jsou v rolích odborných dobrovolníků zapojeni zaměstnanci ČSOB a spolu s nimi zástupci dalších partnerských organizací, včetně dodavatelů. Tento intenzivní vzdělávací program představuje unikátní příležitost sdílet zkušenosti lidí z firemního prostředí s lidmi z neziskového sektoru, a tím oba sektory sblížit.

1

Účastníci na jednom z workshopů Akademie Modrého života: Byznys pro společnost. Foto: ČSOB


„Pro ČSOB je akademie nástrojem, jak efektivně podpořit udržitelnost neziskového sektoru a zároveň se jako odpovědná firma rozvíjet. Pro neziskové organizace jsou přínosné jak rady lidí z byznysu, tak sdílení zkušeností s ostatními organizacemi napříč regiony a zaměřením, k němuž na odborných setkáních dochází,“ shrnuje Alena Králíková, manažerka firemní kultury a společenské odpovědnosti ČSOB.

Třetí ročník, který právě probíhá, se zabývá tématy Rozvoj organizace a týmu a Komunikace a fundraising. Akademie se účastní celkem 19 neziskových organizací. Akademii na téma Komunikace a fundraising otevře ČSOB v letošním roce ještě jednou - vyhlášena bude v červenci a workshopy se budou konat od září do listopadu 2016. Detailní informace najdete od července na webu www.csob.cz/csr.

Doposud Akademií prošlo 65 neziskových organizací. Její přínos hodnotí jeden z absolventů, Dan Petrucha, PR manažer Ligy lidských práv: „Nejrůznějších druhů školení a odborných seminářů pro neziskový sektor existuje celá řada. Akademie Modrého života jde ale mnohem dál – jejím největším přínosem je komplexní přístup a orientace na výsledek. Podmínka stanovit si předem cíle, kterých chce organizace dosáhnout, dělá z akademie efektivní nástroj dosahování změn.“ Neziskové organizace, které Akademii Modrého života v letošním roce absolvují, budou moci žádat navíc o grant na podporu interního rozvoje a profesionalizace ve výši až 50 tisíc korun.

Autor: ČSOB

verze pro tisk
  zpět
CHCI VĚDET CO JE NOVÉHO VE SVĚTĚ NEZISKOVEK
Chci dostávat novinky emailem.


Kdo jsem?


 odhlásit odběr

PARTNEŘI SVĚTA NEZISKOVEK

partner ČSOBpartner AVPO ČR