5
květen
2016
sdfg

Management neziskovek jako téma číslo 1

Nadace Neziskovky.cz se jako důležité informační a vzdělávací středisko věnuje podpoře neziskových organizací už více než 20 let. Jedním z hlavních témat, na která se zaměřuje, je management neziskových organizací. Klíčovou roli hraje rekvalifikační kurz Manažer neziskové a příspěvkové organizace.

1

Zahájení rekvalifikace Manažer neziskové a příspěvkové organizace s lektory Olgou Medlíkovou a Markem Šedivým na podzim roku 2015. Foto: Nadace Neziskovky.cz


Smyslem rekvalifikačního kurzu je předat komplexní pohled do problematiky řízení neziskové organizace. Rekvalifikace se skládá z 10 kurzů a obsahuje tak všechna klíčová témata jako jsou základy managementu, finanční řízení, personální management, projektové řízení, efektivní komunikace a vedení týmu, řízení změny či právní minimum manažera a další.

„Získala jsem mnoho praktických rad a načerpala inspiraci pro mou práci od lektorů, ale i od spoluúčastníků. Díky informacím jsem mohla v naší organizaci nastavit nové procesy v řízení a vedení, zaměřila jsem se na efektivní komunikaci mezi zaměstnanci, vedení porad, delegování úkolů a nastavení kompetencí a zodpovědnosti jednotlivých pracovníků,“ popisuje přínosy rekvalifikace Petra Mžourková, ředitelka Rané péče EDA.

Cílem není zahltit účastníky teorií, naopak - většina kurzů je vedena formou workshopů a velký důraz je kladen na praktický nácvik. Účastníci si třeba vyzkouší několik prezentací před skupinou a také na kameru. „Víme, že největší přínos má pro účastníky vlastní zážitek, i když třeba jen z modelové situace,“ říká Karolina Fialová, ředitelka Nadace Neziskovky.cz, a dodává: „Jsem ráda, že Nadace Neziskovky.cz spolupracuje se zkušenými lektory, kteří účastníkům předávají své zkušenosti z reálného života. To je alfa a omega kvality všech našich kurzů, nejen těch rekvalifikačních.“

Na podzim roku 2016 bude rekvalifikace Manažer neziskové a příspěvkové organizace spuštěna znovu. Zájemci o rekvalifikační kurz se však mohou zúčastnit i další rekvalifikace Specialista fundraisingu a public relations, který by měl být znovu otevřen na jaře 2017. „V tomto roce také plánujeme nové programy dlouhodobého vzdělávání finančních manažerů a speciální kurzy pro PRisty,“ shrnuje plány Karolina Fialová.

Autor: Nadace Neziskovky.cz

Chcete se dozvědět o řízení neziskovek více? Tématu jsme věnovali velký článek „Management neziskovek aneb práce všeho druhu“ v tomto čísle.

verze pro tisk
  zpět
CHCI VĚDET CO JE NOVÉHO VE SVĚTĚ NEZISKOVEK
Chci dostávat novinky emailem.


Kdo jsem?


 odhlásit odběr

PARTNEŘI SVĚTA NEZISKOVEK

partner ČSOBpartner AVPO ČR