6
červen
2016
sdfg

Mobilní aplikace pro schizofreniky míří do Silicon Valley

Absolutním vítězem programu Laboratoř Nadace Vodafone 2015/2016 se stala mobilní aplikace R-Itareps, která je určena lidem se schizofrenií. Nezisková organizace Focus z Českých Budějovic, která za projektem stojí, obdržela finanční odměnu 350 000 Kč. V září navíc vyrazí na konferenci pro společensky prospěšné projekty Social Capital Markets (SOCAP) do Silicon Valley v San Francisku, společně se dvěma dalšími finalisty programu.

R-Itareps je jednoduchá mobilní aplikace, která je určena lidem s psychózou (schizofrenií). Jejím cílem je umožnit dlouhodobě a kontinuálně sledovat vývoj zdravotního stavu u takto nemocného člověka, a tím zamezit dlouhodobým opakovaným pobytům v psychiatrických léčebnách. Na druhém místě skončila aplikace Lepší místo zaměřená na nedostatky ve veřejném prostoru a hned za ní konverzační navigační systém pro osoby se sníženou schopností orientace a navigace Naviterier Conversation.

„Spojení nápadu, šikovných lidí a komunikačních technologií dává základ pro to, aby projekty uspěly na trhu a pomáhaly lidem. Pro jejich úspěch je ale důležitý také nadnárodní rozměr a není lepšího místa z pohledu technologie než Silicon Valley,“ říká Jiří Švarc, prozatímní viceprezident pro technologie z Vodafone ČR, který zasedl v porotě společně s Janou Neupauerovou z Nadace Vodafone, Jiřím Knitlem z Open Society Fund, Martinem Paličkou z firmy Etnetera a Janem Kužníkem, šéfredaktorem portálu Technet na iDNES.cz.

Zdroj: Nadace Vodafone

verze pro tisk
  zpět
CHCI VĚDET CO JE NOVÉHO VE SVĚTĚ NEZISKOVEK
Chci dostávat novinky emailem.


Kdo jsem?


 odhlásit odběr

PARTNEŘI SVĚTA NEZISKOVEK

partner ČSOBpartner AVPO ČR