6
červen
2016
sdfg

Jak vypadá země, kde se daří hybatelům systémových změn?

V minulém roce mezinárodní organizace Ashoka představila mapu sociálních inovátorů v ČR, která zachytila jména a aktivity bezmála dvou tisíc hybatelů a podporovatelů společenských změn. Ashoka se rozhodla na tuto mapu navázat a zpracovala sondu do výzev a bariér, kterým hybatelé změn dnes čelí. Následovalo vůbec první setkání hlavních aktérů na poli sociálních inovací, kde byla také zveřejněna jména třech nově zvolených Ashoka Fellows.

Na základě strukturovaných rozhovorů s 25 vybranými sociálními inovátory a jejich podporovateli bylo identifikováno devět výzev. Mezi ně patří nedostatečné sledování dopadu a jeho financování, slabé povědomí o hybatelích společenských změn, efektivní sdílení zkušeností mezi byznysem a občanským sektorem, využití potenciálu akademické sféry či cesta za dosažením systémové změny.

S cílem zlepšit prostředí pro hybatele společenských změn a nalézt vhodná řešení k výzvám zorganizovala 14. dubna v Praze Ashoka akci s názvem „ZE:MĚ ZMĚNY“, a poskytla tak příležitost pro setkání více než stovky představitelů ze soukromého, občanského i veřejného sektoru. Smyslem společně stráveného odpoledne bylo poskytnout prostor pro propojování aktérů a rozvinutí nové úrovně spolupráce mezi nimi. Na závěr setkání byli slavnostně představeni noví Ashoka Fellows: Dagmar Doubravová, Klára Laurenčíková a Štefan Straka, kteří se stali doživotními členy globální sítě sociálních inovátorů. Ta k dnešku čítá více než 3.500 pozoruhodných hybatelů systémových změn.

Zdroj: Ashoka

verze pro tisk
  zpět
CHCI VĚDET CO JE NOVÉHO VE SVĚTĚ NEZISKOVEK
Chci dostávat novinky emailem.


Kdo jsem?


 odhlásit odběr

PARTNEŘI SVĚTA NEZISKOVEK

partner ČSOBpartner AVPO ČR