6
červen
2016
sdfg

Microsoft a Sdružení VIA vyhlásily vítěze NGO Awards 2016

Microsoft ve spolupráci se Sdružením VIA uspořádal dne 14. dubna 2016 již osmý ročník networkingově-vzdělávací akce Den pro neziskové organizace. Tradičně dorazilo přes 120 zástupců neziskových organizací z celé České republiky s nejrůznějším zaměřením. Novinkou bylo vyhlášení soutěže Microsoft NGO Awards, jejímž cílem bylo najít originální příklady dobré praxe, které pomohly propojit technologie se životem neziskové organizace a jejích projektů.

Nadace Bona zabodovala v kategorii „Technologie pro každý den“ s netradičním využitím Microsoft Office ve volnočasovém klubu pro lidi s duševním onemocněním, schizofrenií. „V klubu se klienti učí pracovat s netradičními funkcemi kancelářského balíku Microsoft Office, což nám pomáhá vytvářet kreativní příležitosti, jak vyplnit volný čas našich klientů, což je v rámci léčby schizofrenie klíčovým faktorem úspěchu,“ dodává Filip Vrbický, ředitel Nadace Bona.

Vítězem kategorie „Kancelář v cloudu“ se stalo Centrum sociálních služeb Ostrava. V důsledku rychlého rozvoje se organizace dostala do potíží. Díky Office 365 pro neziskovky, který Microsoft nabízí neziskovkám bezplatně, se ale podařilo propojit 60 zaměstnanců centra roztroušených po celé Ostravě a zlepšit tak dostupnost služeb i komunikaci. V kategorii zaměřené na „Procesy a infrastrukturu“ se zadařilo Společnosti pro vývojovou rehabilitaci, která nabízí oblíbenou rehabilitační Vojtovou metodu pacientům na dálku díky kontrole externích spolupracovníků právě pomocí technologií.

Zdroj: Microsoft

verze pro tisk
  zpět
CHCI VĚDET CO JE NOVÉHO VE SVĚTĚ NEZISKOVEK
Chci dostávat novinky emailem.


Kdo jsem?


 odhlásit odběr

PARTNEŘI SVĚTA NEZISKOVEK

partner ČSOBpartner AVPO ČR