6
červen
2016
sdfg

Nominujte ty, kteří pomáhají, na cenu VIA BONA

Znáte někoho, kdo nezištně pomáhá druhým, mění své okolí k lepšímu nebo daruje peníze na dobrou věc? Podělte se o jeho příběh a nominujte ho na další ročník Ceny Via Bona. Nominace jsou otevřeny do 7. června 2016, nominovat může kdokoli. Zaslané příběhy během léta posoudí odborná komise, v září budete moci hlasovat pro příběh, který vás nejvíce zaujal. Vítězové budou slavnostně vyhlášeni v říjnu.

Nadace VIA již téměř dvacet let každoročně hledá příběhy výjimečných osobností, které bez vidiny odměny pomáhají ostatním a mění své okolí k lepšímu. Nehledě na to zda darují svůj čas, energii, peníze a nebo zkušenosti, mohou být oceněni cenou VIA BONA. Víte-li o někom takovém, neváhejte s jeho nominací na webu soutěže, kde také najdete detailní informace. Vybírat můžete z 6 kategorií, a sice Srdcař, Mladý srdcař, Dobrá firma, Mecenáš, Věrný dárce či Závěť pomáhá.

Mezi loňskými laureáty se objevila například Zdenka Wasserbauerová, která během 19 let přesvědčila skoro 9000 lidí ke vstupu do registru dárců kostní dřeně, či Vojtěch Sedláček, který aktivně spolupracuje s lidmi s různými handicapy a lidmi bez domova a pomáhá jim k rovnocennějším podmínkám. A pomáhají i mladí – v loňském roce získali cenu veřejnosti studenti gymnázia v Ústí nad Labem za celou sérii dobročinných projektů, kterými pomáhají lidem s mentálním postižením i nemocným dětem.

Zdroj: Nadace VIA

verze pro tisk
  zpět
CHCI VĚDET CO JE NOVÉHO VE SVĚTĚ NEZISKOVEK
Chci dostávat novinky emailem.


Kdo jsem?


 odhlásit odběr

PARTNEŘI SVĚTA NEZISKOVEK

partner ČSOBpartner AVPO ČR