6
červen
2016
sdfg

4 české projekty oceněny cenou SozialMarie 2016

Mezinárodní odborná porota již podvanácté ocenila výjimečné sociálně-inovační projekty cenou SozialMarie. Slavnostního vyhlášení ve Vídni se zúčastnilo 1. května více než 300 hostů. Celková finanční odměna ve výši 54 000 EUR byla rozdělena mezi tři hlavní ceny a dvanáct cen vedlejších. Z českých projektů zabodovala platforma pro setkávání a podporu neziskovek, státní správy a veřejnosti Burza filantropie, která získala třetí hlavní cenu. V TOP dvanáctce se umístily také Gypsy MaMa, Ponožky od babičky a #prsakoule.

Sociální podnik Gypsy MaMa organizace Tripitaka zapojuje romskou komunitu do výroby originálního oblečení nové módní značky, Elpida, o.p.s. sklidila úspěch s tradičními Ponožkami od babičky, které pletou babičky-pletařky a zapojují se tak aktivně do života. Neziskovka Loono studentů 1. lékařské fakulty UK upřímně představuje veřejnosti #prsakoule a učí mladé lidi jak preventivně vyšetřovat sobě a partnerovi prsa a varlata ke zjištění případné rakoviny včas.

Celkem se přihlásilo téměř 280 projektů z České republiky, Chorvatska, Maďarska, Rakouska, Slovenska a Slovinska. Vedle finanční odměny nabízí SozialMarie zviditelnění projektů a představení široké veřejnosti. „Kvalita sociálně inovačních projektů podaných v posledních letech výrazně roste,“ projevuje své nadšení zakladatelka ceny Wanda Moser Heindlová a doplňuje: „Tyto projekty se vyznačují zvyšující se interdisciplinární účastí cílových skupin v komunitních projektech a také svým uměleckým záměrem.“

Zdroj: SozialMarie

verze pro tisk
  zpět
CHCI VĚDET CO JE NOVÉHO VE SVĚTĚ NEZISKOVEK
Chci dostávat novinky emailem.


Kdo jsem?


 odhlásit odběr

PARTNEŘI SVĚTA NEZISKOVEK

partner ČSOBpartner AVPO ČR