6
červen
2016
sdfg

Bílá vrána ocení i tety a strejdy

Obecně prospěšná společnost yourchance pořádá v rámci svého projektu Začni správně již 3. ročník ocenění Bílá vrána. Ocenění je určeno dětem z dětských domovů a pěstounské péče, které v životě uspěly, ačkoliv v očích veřejnosti často stojí na okraji společnosti. V rámci kategorie Poklad v srdci je navíc možné nominovat tety, strejdy a ředitele dětských domovů, kteří dali těmto dětem šanci postavit se plnohodnotně vedle jejich vrstevníků.

Cílem ocenění Bílá vrána je poukázat na nesmyslnost předsudků, které máme jako společnost vůči lidem z dětských domovů a pěstounské péče. V rámci kategorie Mladí lidé je snahou představit je jako osobnosti a těm, které teprve vstup do „opravdového“ života čeká, poskytnout inspiraci a pozitivní motivaci na příbězích konkrétních mladých. Pozornost si zaslouží i zaměstnavatelé, kteří mohou být nominováni v samostatné kategorii – Bílá vrána upozorňuje na potřebnost komunikace mezi zaměstnavateli, mladými lidmi z dětských domovů, výchovných ústavů a náhradní rodinné péče a odtabuizování úspěšnosti na trhu práce.

Poděkování si zaslouží i vychovatelé a ředitelé, kteří dávají svou lásku a péči dětem v domovech a snaží se tak do určité míry nahradit původně nefungující rodinné prostředí. Výsledky budou slavnostně vyhlášeny v říjnu tohoto roku, vítězové dvou hlavních kategorií si odnesou také trofeje v podobě skleněných pírek, která darovala společnost Lasvit, s.r.o. – jeden z partnerů letošního ročníku soutěže.

Zdroj: yourchance

verze pro tisk
  zpět
CHCI VĚDET CO JE NOVÉHO VE SVĚTĚ NEZISKOVEK
Chci dostávat novinky emailem.


Kdo jsem?


 odhlásit odběr

PARTNEŘI SVĚTA NEZISKOVEK

partner ČSOBpartner AVPO ČR