6
červen
2016
sdfg

„Rozhlédni se!“– dalších 730 dětí ví, jak se pohybovat v silničním provozu

Připoutej se, vezmi si přilbu a vždy se rozhlédni! I v měsíci dubnu se děti ze základních a mateřských škol přiučily pravidlům, která jim mohou v každodenním provozu zachránit život. Za měsíc duben navštívil projekt „Rozhlédni se!“ sedm základních a mateřských škol napříč Českou republikou. Celkový počet proškolených dětí se tak zvýšil o dalších 730. Projekt organizuje už od roku 2010 Nadační fond Kolečko. Jeho generálním partnerem je stavební Skupina EUROVIA CS.

„Každodenní silniční provoz se pro děti může stát nebezpečným, pokud nevědí, jak v dané roli a situaci jednat. Pokud dítě pochopí, jak se na silnici chovat, toto nebezpečí se minimalizuje,“ říká Linda Jandová, předsedkyně správní rady Nadačního fondu Kolečko, který celorepublikový program organizuje.

Během akce se děti při interaktivních trénincích učily, jak se mají bezpečně pohybovat v silničním provozu, pokud jsou chodci, jedou na kole či na bruslích nebo jsou spolujezdci v autě. Své vědomosti si mohly hned otestovat v rámci soutěží, které následovaly teoretickou část. Projekt „Rozhlédni se!“ má celorepublikový charakter a postupně navštěvuje regiony v celé České republice. Program, který odstartoval v Olomouci před více než 6 lety, je zaměřen na děti od 6 do 10 let a běží ve spolupráci s Muzeem Policie ČR. Partnerem projektu je také Federace dětských domovů ČR. Do konce roku 2015 se v jeho rámci proškolilo již 7200 dětí.

Zdroj: Nadační fond Kolečko

verze pro tisk
  zpět
CHCI VĚDET CO JE NOVÉHO VE SVĚTĚ NEZISKOVEK
Chci dostávat novinky emailem.


Kdo jsem?


 odhlásit odběr

PARTNEŘI SVĚTA NEZISKOVEK

partner ČSOBpartner AVPO ČR