6
červen
2016
sdfg

Za Jiřím Šalamounem a jeho Maxipsem Fíkem do Villy Pellé

Do 12. července je v galerii Villy Pellé na Praze 6 k vidění a ohmatání interaktivní výstava s názvem Divoké narozeniny Maxipsa Fíka aneb Jiří Šalamoun dětem. Dílo jednoho z nejvýznamnějších českých výtvarníků a ilustrátorů představí veřejnosti nezisková organizace Porte. Na realizaci výstavy přispěla částkou 100 tisíc korun Nadace ČEZ. Pro zájemce je připraven široký doprovodný program.

„I když je Maxipes Fík nestárnoucí a asi nejznámější pohádkovou postavou, existuje vedle šesti knih a mnoha hodin večerníčků s jeho příhodami spousta dalších Jiřím Šalamounem bohatě ilustrovaných děl. Například vytvořil ilustrace ke Šrutovým básním pro děti, Tolkienovu Hobitu, Hofmanově Panu Tau nebo řadě knih Jiřího Suchého, které jsou na výstavě všechny k vidění," poznamenala Vladana Rýdlová, ředitelka Galerie Villa Pellé a zároveň předsedkyně pořádajícího spolku Porte. Jeho cílem je prostřednictvím důrazu na výjimečné počiny v oblasti vizuální stránky literatury podporovat zejména mezi dětmi čtení a vnímání knihy jako přirozené součásti života.

Výstava vznikla jako pocta jedenaosmdesátiletému Jiřímu Šalamounovi a také k příležitosti 40. narozenin Maxipsa Fíka. Výstavní část doplní komentované prohlídky samotným autorem a kurátorem výstavy, výtvarné a animační dílny pro děti, projekce animovaných filmů, nedělní Mumraje nejen v zahradě nebo soutěž O nejkrásnější filmový plakát. Na své si přijdou i filmoví labužníci v sekci s vystavenými Šalamounovými filmovými plakáty.

Zdroj: PORTE, o.s.

verze pro tisk
  zpět
CHCI VĚDET CO JE NOVÉHO VE SVĚTĚ NEZISKOVEK
Chci dostávat novinky emailem.


Kdo jsem?


 odhlásit odběr

PARTNEŘI SVĚTA NEZISKOVEK

partner ČSOBpartner AVPO ČR