6
červen
2016
sdfg

Letí, letí pololetí!

Také v tomto díle našeho seriálu se budeme věnovat finančnímu řízení NNO. Navážeme tak především na dva předchozí texty, ve kterých se věnujeme sestavení rozpočtu organizace a nastavení cash flow.

 

Jakého hospodářského výsledku dosáhnete za první pololetí? A jak to vypadá s tím druhým?

 

V tuto chvíli už byste měli mít jasno v tom, s jakými prostředky na fungování vaší organizace můžete pro letošek počítat. Je nejlepší čas udělat si pololetní přehled o vašich financích. Uvidíte tak, na co máte a na co ne, co máte pokryté a s čím je moudřejší raději nepočítat. Jak udělat přehled, aby odrážel realitu? Odpovězte si na následující otázky:

 

Pokryjete ze zdrojů vše, co pokrýt potřebujete?

 

Z předem připraveného rozpočtu na letošní rok máte určitě představu o výši prostředků, které vaší organizací „protečou“ a kolik z nich spotřebujete na své fungování. Na mzdy, na služby, na spotřebu materiálu. Podívejte se do rozpočtu a překontrolujte jeho čerpání k prvnímu pololetí.

Následně se zabývejte předpokládanou výší nákladů vaší organizace na druhé pololetí a překontrolujte, jestli  reflektuje vaše aktuální plány. Nebudete náhodou najímat další lidi nebo investovat do vzdělávání?

 

Budete schopni platit včas?

 

Máte přehled o budoucím vývoji zůstatků na bankovních účtech? Máte jistotu, že na účtech je tolik, kolik tam má být? Že vám nechybějí peníze na to, abyste projekty/služby mohli realizovat včas? A máte dost důvodů věřit tomu, že to tak bude za měsíc, či za půl roku?

Připomeňte si, jak správně plánovat a sledovat schopnost vaší organizace platit včas – řízení cash flow jsme se věnovali v  minulém článku.

 

Na co dalšího se zaměřit?

 

Přečtěte si celý článek věnující se pololetní revizi finančního zdraví organizace!

Autoři: Martin Ježek a Petr Jun, portál Účetnictvíproneziskovky.cz

verze pro tisk
  zpět
CHCI VĚDET CO JE NOVÉHO VE SVĚTĚ NEZISKOVEK
Chci dostávat novinky emailem.


Kdo jsem?


 odhlásit odběr

PARTNEŘI SVĚTA NEZISKOVEK

partner ČSOBpartner AVPO ČR