7-8
léto
2016
sdfg

Vznikly dvě nové aplikace pro děti se specifickými potřebami

Nezisková organizace EDA v červnu představila dvě nové aplikace pro iPad - EDA PLAY TOBY a PAULI pro trénink zraku a jemné motoriky u dětí s postižením. Aplikace jsou vytvořeny na základě potřeb konkrétních dětí. Vývojáři ve spolupráci s odborníky zajistili, aby úkoly a cvičení byly pro děti maximálně jednoduché a přitom motivační, pomáhaly rozvíjet jejich schopnosti a zároveň jim přinášely radost z úspěchu.

Na vzniku aplikace se podílely odborné garantky z organizace EDA Lucie Magerová, Markéta Skalická a Alice Pexiederová, které mají dlouholeté zkušenosti s prací s dětmi se zrakovým a kombinovaným postižením. „Již před více než dvěma lety jsme přišly s vlastní aplikací EDA PLAY, kterou jsme navrhly tak, aby vyhovovala dětem se zrakovými a kombinovanými vadami. Naše předchozí zkušenosti jsme uplatnily i u nových aplikací EDA PLAY PAULI a TOBY s tím, jak rozvíjet dovednosti vidění a pohybu a jak vůbec seskládat obsah hry tak, aby hra dítě zaujala a dokázalo ji hrát, přestože je pro něj velmi namáhavé a vysilující zaměřit pozornost. Nechceme, aby se dítě cítilo unavené, naopak v něm podporujeme přirozenou chuť hrát si a mít radost z vlastních pohybů rukou,” říká poradkyně rané péče Alice Pexiederová.

Aplikace jsou navrženy jako jednoduché interaktivní hry, které motivují dítě ke sledování děje na displeji iPadu a následně k plnění úkolů. Vizuální i zvukové zpracování aplikací podporuje koordinaci ruky, oka a pohybu. Všechny aplikace jsou dostupné ke stažení v iTunes App Store: EDA PLAY TOBY zdarma a EDA PLAY PAULI za 2.99 USD.

Zdroj: EDA.cz

verze pro tisk
  zpět
CHCI VĚDET CO JE NOVÉHO VE SVĚTĚ NEZISKOVEK
Chci dostávat novinky emailem.


Kdo jsem?


 odhlásit odběr

PARTNEŘI SVĚTA NEZISKOVEK

partner ČSOBpartner AVPO ČR