7-8
léto
2016
sdfg

Letní prázdniny ve znamení pohybu

Prázdniny jsou radostí pro všechny děti a moderní a bezpečná hřiště v blízkosti bydliště jsou ideálním řešením, jak aktivně strávit volný čas. Jedno takové získaly těsně před prázdninami i děti z jihočeské obce Srubec. Symbolické čtyřsté Oranžové hřiště dostaly od Nadace ČEZ jako dárek za vysvědčení.

Hřiště je přístupné všem dětem do 14 let. Scházet se na něm bude i místní Klub maminek s předškolními dětmi a využijí jej i děti ze zdejšího hasičského sboru, které na návsi trénují, což zaujalo i jihočeského hejtmana Jiřího Zimolu. „Věřím, že si ho užijí jak děti, tak rodiče. Sám vím, že není jednoduché najít místo, kam mohu dítě bez větších obav poslat a zároveň se potkat se sousedy a známými,“ uvedl.

Nadace ČEZ pomáhá městům a obcím po celé České republice budovat dětská, sportovní i seniorská hřiště už 14 let. Za tuto dobu jich podpořila 400 částkou přesahující 323 milionů korun. Zároveň také citelně zvýšila bezpečnost dětí. Právě při hraní a sportu může dojít snadno k úrazům, dodržování pravidel pro používání herních prvků a dohled dospělého doprovodu by měl být samozřejmostí, stejně jako fakt, že všechna Oranžová hřiště musí splňovat přísná bezpečnostní a hygienická nařízení.

Zdroj: Nadace ČEZ

verze pro tisk
  zpět
CHCI VĚDET CO JE NOVÉHO VE SVĚTĚ NEZISKOVEK
Chci dostávat novinky emailem.


Kdo jsem?


 odhlásit odběr

PARTNEŘI SVĚTA NEZISKOVEK

partner ČSOBpartner AVPO ČR