7-8
léto
2016
sdfg

Podnikáte odpovědně? Ucházejte se o cenu za společenskou odpovědnost

Cenu vyhlašuje Rada kvality ČR ve spolupráci s Asociací společenské odpovědnosti, Asociací malých a středních podniků a živnostníků ČR a P3 – People, Planet, Profit. Jejím záměrem je iniciovat zájem organizací o principy společenské odpovědnosti a udržitelného rozvoje. Soutěžit se bude v kategoriích malý a střední podnik, rodinná firma a sociální podnik. Přihlašování je otevřeno do 31. 8. 2016.

Cenou „Podnikáme odpovědně“ pořadatelé oceňují organizace, kterým je zodpovědné chování naprosto přirozené. To se projevuje především zvýšeným zájmem o problematiku životního prostředí a sociální odpovědnosti s cílem iniciovat posun pohledu na vlastní společenskou roli z úrovně „Profit only” (pouze zisk) k širšímu pohledu kontextu dnes často zmiňovaných tří „P” People, Planet, Profit (lidé, planeta, zisk). Odpovědné chování takových podniků pozitivně ovlivňuje nejen ostatní organizace, ale i samotné spotřebitele.

Řada malých a středních podnikatelů uplatňuje odpovědné chování jako standardní součást řídících procesů. Oproti velkým podnikům se však jedná většinou o méně formální přístup.  Ambicí ceny proto je inspirovat média, aby se společenskou odpovědností nezabývala pouze u velkých firem, ale aby prostor věnovala i méně viditelným firmám a také sociálním podnikům. Zájemci mohou zasílat přihlášku a vyplněný dotazník v elektronické podobě administrátorovi dané kategorie do konce srpna. Přihláška ke stažení a bližší informace k soutěži jsou k dispozici na webu Národní politiky kvality.

Zdroj: Národní politika kvality (NPK)

verze pro tisk
  zpět
CHCI VĚDET CO JE NOVÉHO VE SVĚTĚ NEZISKOVEK
Chci dostávat novinky emailem.


Kdo jsem?


 odhlásit odběr

PARTNEŘI SVĚTA NEZISKOVEK

partner ČSOBpartner AVPO ČR