7-8
léto
2016
sdfg

Nastražte uši aneb Není ticho jako ticho

V rámci pátého ročníku festivalu Týden komunikace osob se sluchovým postižením proběhne jedinečný Koncert pro uši. Charitativní koncert bude simultánně přepisován a tlumočen do znakového jazyka. Po roční pauze vystoupí písničkář Tomáš Klus, zpívat bude i Honza Jareš, talentovaný nevidomý pianista a zpěvák s neobyčejným životním příběhem. Koncert pro uši odstartuje 25. září ve 13.30 hodin na prknech divadla ABC.

Akcí provede Agáta Prachařová, která na podiu přivítá řadu hudebních hostů. Koncert a celý festival je skvělou příležitostí k setkávání slyšících, neslyšících, nedoslýchavých, ohluchlých, hluchoslepých lidí či uživatelů kochleárních implantátů. Simultánní přepis koncertu, tedy doslovný přepis mluvené řeči do textové podoby v reálném čase, zajistí Transkript online s.r.o. Výtěžek z koncertu bude použit na simultánní přepis a tlumočení do znakového jazyka vzdělávacích, sportovních a kulturních akcí.

Motto festivalu „Není ticho jako ticho“ propojí různorodé akce, které jsou pro veřejnost během celého týdne připraveny, a to v Praze, Brně, Ostravě, Dobřichovicích, Liberci i Zlínském kraji. Těšit se můžete na dny otevřených dveří, výstavy, přednášky, sportovní akce, koncerty. Cílem celého festivalu, který proběhne od 24. 9. do 2. 10. 2016, je vytvářet empatičtější, tolerantnější a informovanější společnost. Pro aktuální informace sledujte web a Facebook pořadatele Orbi Pontes.

Zdroj: Orbi Pontes, z. s.

verze pro tisk
  zpět
CHCI VĚDET CO JE NOVÉHO VE SVĚTĚ NEZISKOVEK
Chci dostávat novinky emailem.


Kdo jsem?


 odhlásit odběr

PARTNEŘI SVĚTA NEZISKOVEK

partner ČSOBpartner AVPO ČR