7-8
léto
2016
sdfg

Ashoka s Neziskovkami a byznysem na jedné lodi vyzvali ke sledování dopadu

29. června proběhl druhý ročník úspěšného setkání “Neziskovky a byznys na jedné lodi”. Během odpolední konference na Cargo Gallery v Praze vyhlásila organizace Ashoka soutěž, která má podpořit úroveň sledování dopadu činnosti organizací. Cenou vyzývající „Sleduj dopad!“ mají být oceněny výroční zprávy nevládních neziskových organizací a sociálních podniků, které nejlépe vystihují společenský dopad jejich aktivit. Podmínky soutěže budou zveřejněny v září 2016.

Přihlášené výroční zprávy zhodnotí porota sestavená z představitelů občanského i soukromého sektoru. Výherce bude oceněn částkou 20 tisíc korun. Společenský dopad a jeho sledování bylo jedním z témat, která se řešila u kulatých stolů během konference. Kromě toho se diskutovalo také o provozních nákladech neziskovek, mediální strategii, rozvoji diskuze o vzdělávání, profesním dobrovolnictví nebo začleňování znevýhodněných na trhu práce. Představeny byly také úspěšné projekty z oblasti fundraisingu, sociálního podnikání či založení e-shopu.

Na lodi se již tradičně sešli zástupci neziskových organizací i firem, aby se během odpoledního programu a večerního networkingu na lodi poznali, propojili a sdíleli příklady dobré praxe na konkrétních případových studiích. Konferenci a večerní party na lodi organizuje Pavlína Hořejšová (Pacáková) a Jan Barta s podporou organizací Open Society Fund, Ashoka a Nadace Via.

Zdroj: Na jedné lodi

verze pro tisk
  zpět
CHCI VĚDET CO JE NOVÉHO VE SVĚTĚ NEZISKOVEK
Chci dostávat novinky emailem.


Kdo jsem?


 odhlásit odběr

PARTNEŘI SVĚTA NEZISKOVEK

partner ČSOBpartner AVPO ČR