9
září
2016
sdfg

13. září oslaví neziskové organizace po celém světě Mezinárodní den závětí

Podle Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových připadlo jen loni v České republice skoro 274 milionů Kč státu z majetku zemřelých, kteří neměli dědice. I tato statistika dovedla české neziskovky k tomu, že spolu s těmi zahraničními oslaví v neděli 13. září Mezinárodní den závětí. Chtějí lidem připomenout, že odkázat svůj majetek nebo jeho část neziskovým organizacím je jednoduchá možnost, jak podpořit dobrou věc.

Za českou kampaní Závěť pomáhá stojí koalice Za snadné dárcovství. Koalice v současné době sdružuje 25 organizací, které společně pracují na rozvoji individuálního dárcovství v České republice. Že kampaň nese své plody, se ukazuje nejen na zvýšeném zájmu ostatních neziskovek o vstup do koalice, dále na zájmu novinářů o toto téma, ale především na číslech členů koalice - zatímco v roce 2011 získala dar ze závěti jediná z 25 organizací, v roce 2016 (a to ještě nejsme na jeho konci) je to již dvanáct darů ze závěti.

Portál Závěť pomáhá se snaží motivovat lidi k sepsání poslední vůle třeba i jednoduchými návody nebo konkrétními příběhy lidí, kteří se rozhodli závětí obdarovat právě neziskovou organizaci. Koalice se snaží téma komunikovat nejen pomocí inzerce a médií, ale stála také u vzniku kategorie Závěť pomáhá ceny Via Bona, kde už druhým rokem hledáme a oceňujeme inspirativní příběhy dárců, kteří naplňují motto kampaně “Pomáhám za života, budu i po něm.”

Zdroj: Závěť pomáhá

verze pro tisk
  zpět
CHCI VĚDET CO JE NOVÉHO VE SVĚTĚ NEZISKOVEK
Chci dostávat novinky emailem.


Kdo jsem?


 odhlásit odběr

PARTNEŘI SVĚTA NEZISKOVEK

partner ČSOBpartner AVPO ČR