10
říjen
2016
sdfg

Podzimní konference ve znamení neziskovek

Letošní podzim bude již tradičně patřit odborným konferencím pořádaných UZS ČR. A tak se 10. listopadu do Kongresového centra Vavruška v Praze vrací mimo jiné téma neziskového sektoru. Program konference „Neziskový sektor – novinky v roce 2017“ zahájí ministr Jiří Dienstbier, který také převzal záštitu, poté vystoupí Josef Středula, předseda ČMKOS a Jiří Horecký, prezident UZS ČR. Zájemci o účast se mohou registrovat na stránkách UZS.

Tématy program naváže na předchozí ročníky. „Co ještě je a co není neziskový sektor“, se pokusí zodpovědět ekonom Aleš Michl. Co přináší neziskovému sektoru činnost pracovního týmu Neziskové organizace na Ministerstvu spravedlnosti, prozradí prezident UZS ČR Jiří Horecký. Otázku „Quo vadis sociální podnikání“ si postupně položí Svatava Škantová z oddělení projektů sociálního podnikání MPSV a Lenka Kohoutová z Nadačního fondu pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením. Jakub Sosna z Ministerstva spravedlnosti ČR a Marek Šedivý z AVPO ČR se pokusí nalézt řešení otázky, zda „Může neziskovým organizacím ještě něco nabídnout statut veřejné prospěšnosti?“.

Po obědě se mohou účastníci těšit například na „Mohou pomoci rozvoji neziskového sektoru daňové benefity?“ od Miroslavy Nebuželské z 22HLAV audit&consult. Závěr konference bude patřit tématu „Dárcovství v neziskovém sektoru – podpora dárců vs. občanská angažovanost členů spolků“, které rozvine Aleš Mrázek z AVPO ČR a Ivana Šatrová z Linky bezpečí.

Zdroj: Unie zaměstnavatelských svazů (UZS)

verze pro tisk
  zpět
CHCI VĚDET CO JE NOVÉHO VE SVĚTĚ NEZISKOVEK
Chci dostávat novinky emailem.


Kdo jsem?


 odhlásit odběr

PARTNEŘI SVĚTA NEZISKOVEK

partner ČSOBpartner AVPO ČR