10
říjen
2016
sdfg

72 hodin poběží maraton dobrovolnických aktivit

Pátý ročník dobrovolnické akce 72 hodin, organizované Českou radou dětí a mládeže (ČRDM), vypukne již brzy. Registrace vrcholí a každou hodinou přibývají nové projekty. Během 72 hodin budou nadšenci po celé naší republice „pomáhat, protože chtějí“. Dobrovolníci se pustí do aktivit, které pomohou druhým, přírodě, či jejich okolí. Cílem akce je zapojit co nejvíce mladých lidí a ukázat jim, že stačí málo, aby společně dokázali mnoho. Letošní ročník 72 hodin se uskuteční od 13. do 16. října.

Vy ještě stále můžete registrovat svůj projekt a k akci se připojit. „Není nic krásnějšího, než pomáhat druhým, a proto si velmi vážím lidí, kteří svojí dobrovolnou prací vylepšují prostředí, ve kterém žijeme,“ pronesla na jejich adresu tenistka Karolína Plíšková, patronka projektu. Spolu se sportovkyní převzali patronát nad letošním ročníkem akce ještě režisérka Alice Nellis, herečka Veronika Kubařová a herec a scénárista Matyáš Valenta.

Registrace projektů byla spuštěna na projektovém webu v září 2016. Během prvních pěti dnů bylo přihlášeno přes 60 projektů. Potvrzují se předpoklady pořadatelů, že půjde o velmi pestrou škálu různorodých nezištných aktivit. V praxi se počítá s tradičními úklidovými brigádami, ale i s realizací nápadů s výrazně ekologickým, sociálním či charitativním vyzněním. Podobně jako v uplynulých letech počítají pořadatelé i v roce 2016 s účastí především dětí ze školních tříd a z kamarádských part, stejně jako dobrovolníků z rozličných dětských a mládežnických spolků.

Zdroj: ČRDM

verze pro tisk
  zpět
CHCI VĚDET CO JE NOVÉHO VE SVĚTĚ NEZISKOVEK
Chci dostávat novinky emailem.


Kdo jsem?


 odhlásit odběr

PARTNEŘI SVĚTA NEZISKOVEK

partner ČSOBpartner AVPO ČR