11
listopad
2016
sdfg

Čeští filantropové byli opět oceněni Cenou Via Bona

Nadace Via letos již po devatenácté ocenila jednotlivce a firmy, kteří pomáhají změnit své okolí a darují druhým svůj čas, energii, znalosti či peníze. Vítězové byli vybráni nezávislou komisí složenou ze zástupců firem, odborné veřejnosti, novinářů a neziskových organizací v celkem šesti kategoriích.

V kategorii „Srdcař“ byla oceněna Zdeňka Mocňáková, která i přes své upoutání k invalidnímu vozíku pomáhá postiženým lidem a seniorům ve svém okolí. Následně získala i Cenu veřejnosti. V rámci kategorie „Mladý srdcař“ porota ocenila dva mladé pány – Jakuba Trefného za dobrovolnickou činnosti a Milana Dzuriaka za dobročinnost, díky kterým se plní sny postiženým dětem. V kategorii „Mecenáš“ získal ocenění podnikatel Sanjiv Sury, a to za řadu filantropických aktivit v České republice i ve světě. V kategorii „Dobrá firma“ získala ocenění firma Dušan Hopp, Auto Díly Servis s.r.o., jejíž majitel ve spolupráci s řadou dobrovolníků pomohl zrekonstruovat azylový dům pro těhotné ženy v tísni.

Letošní novinkou je kategorie „Věrný dárce“. V té získal ocenění Asaf Auerbach, který pravidelnými dary pomáhá dětem v nouzi. Ocenění „Závěť pomáhá“ se snaží upozornit na tento ne příliš běžný způsob darování. Oceněna byla Ludmila Šilhánková, která v závěti odkázala přes dva miliony korun na pomoc dětem a mladým lidem se zdravotním postižením. Cenu Via Bona každoročně zaštiťuje velvyslanec Spojených států amerických v České republice, generálním partnerem je Nadace Vodafone Česká republika.

Zdroj: Nadace Via

verze pro tisk
  zpět
CHCI VĚDET CO JE NOVÉHO VE SVĚTĚ NEZISKOVEK
Chci dostávat novinky emailem.


Kdo jsem?


 odhlásit odběr

PARTNEŘI SVĚTA NEZISKOVEK

partner ČSOBpartner AVPO ČR