11
listopad
2016
sdfg

V Senátu byli oceněni poskytovatelé sociální péče

První listopadový den se v sídle Senátu Parlamentu České republiky předávala ocenění v rámci projektu „Cena kvality v sociální péči“. Ceny byly udělovány za účasti ministryně práce a sociálních věcí Michaely Marksové. Garantem 11. ročníku byla senátorka Milada Emmerová. Neziskový projekt „Cena kvality v sociální péči“ se snaží upozornit na náročnou práci sociálních pracovníků, a zvýšit tak prestiž sociálních služeb.

Hradecká neziskovka Salinger, z. s. věnující se práci s rodinami v tíživé životní situaci, slaví velký úspěch. Zvítězila ve velké konkurenci 109 organizací a získala Cenu kvality pro poskytovatele sociálních služeb pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. „Toto ocenění je pro nás velkou motivací stále se zlepšovat a udržet si kvalitu poskytovaných služeb. Klient je u nás na prvním místě. Jsme rádi, že je to na naší práci vidět,“ říká Iva Rosíková, ředitelka Salingeru.

Salinger, z.s. prostřednictvím aktivit jednotlivých středisek poskytuje pomoc a podporu dětem, mládeži, biologickým a náhradním rodinám. Své klienty provází a podporuje ve složitých životních situacích, společnými silami hledají cesty k jejich řešení, usilují o stabilitu a hájí práva a zájmy těchto osob. Z dalších organizací byla oceněna například příspěvková organizace DOMOV DUHA z Nového Jičína, PONTIS ŠUMPERK, o.p.s. Čestná uznání si odnesli zástupci Domova se zvláštním režimem Strážnice, DOMOV Nanovo sídlící ve Studánce, či Oblastní charita Znojmo a další.

Zdroj: Salinger, z.s.

verze pro tisk
  zpět
CHCI VĚDET CO JE NOVÉHO VE SVĚTĚ NEZISKOVEK
Chci dostávat novinky emailem.


Kdo jsem?


 odhlásit odběr

PARTNEŘI SVĚTA NEZISKOVEK

partner ČSOBpartner AVPO ČR