11
listopad
2016
sdfg

Kluci v akci vařili pro neziskovou Polívkovou smršť

Filip Sajler a Ondřej Slanina natočili už 475 dílů oblíbeného pořadu Kluci v akci. Ten poslední byl výjimečný - Kluky v akci v něm totiž „adoptovala“ Polívková smršť, projekt neziskové organizace ERGO Aktiv, která pomáhá mladým lidem po mozkové příhodě a úrazech hlavy. Akce proběhla v rámci projektu, v němž se ČT snaží propojovat divácky oblíbené pořady s charitativními aktivitami.

„Spolupracovat s lidmi z Polívkové smršti je rozhodně zajímavá zkušenost. Příběhy klientů Ergo Aktivu jsou vážně silné, už pro tu energii, kterou museli vložit do toho, aby se po úrazu zapojili zpátky do života. Vede to člověka k pokoře,“ říká Filip Sajler, který s Polívkovou smrští spolupracuje opakovaně: „Polévka je do jisté míry symbolem, v minulosti pomáhala už mnohokrát. A moje zkušenost je, že Češi pomáhají skutečně rádi. V minulosti jsme na některých akcích společně s Ergo Aktivem prodali pro dobrou věc i šest set litrů polévky,“ dodává.

V rámci speciálního dílu měli diváci možnost podpořit organizaci formou DMS. Příkladem dalších úspěšných „adopcí“ pořadů neziskovými organizacemi jsou například Zázraky přírody věnované Lize proti rakovině či Pestré společnosti, StarDance ve prospěch Centra Paraple, speciální díly Hodiny pravdy nebo soutěžního pořadu Míň je víc. Už šestadvacet let také Česká televize vysílá benefiční Adventní koncerty, díky nimž doposud rozdělila více než stovce neziskových organizací téměř 170 milionů korun.

Zdroj: Česká televize

verze pro tisk
  zpět
CHCI VĚDET CO JE NOVÉHO VE SVĚTĚ NEZISKOVEK
Chci dostávat novinky emailem.


Kdo jsem?


 odhlásit odběr

PARTNEŘI SVĚTA NEZISKOVEK

partner ČSOBpartner AVPO ČR