11
listopad
2016
sdfg

Hledá se LEADr. Vstoupit do místní politiky má smysl!

Jeden svět na školách, vzdělávací program společnosti Člověk v tísni, odstartoval nábor do druhého ročníku soutěže Hledá se LEADr. Soutěž s prvky reality show hledá budoucí lídry občanské společnosti. Je určená pro mladé lidi, kteří se aktivně zajímají o své okolí a uvažují o působení v komunální politice. Zájemci o účast se můžou hlásit do 13. listopadu 2016.

„Potkáváme mnoho angažovaných mladých lidí, kteří mají nápady, dovedou je uvádět v život. Jen málo z nich si ale dokáže představit, že by se v budoucnu stali politiky. Chceme tento odmítavý postoj změnit a ukázat, že právě jako politici toho můžou hodně dokázat,“ vysvětluje Karel Strachota, ředitel vzdělávacího programu Jeden svět na školách společnosti Člověk v tísni, který soutěž pořádá. Novinářka Veronika Sedláčková, členka poroty, dodává: „Soutěž dává mladým lidem příležitost konkrétně formulovat, jakým způsobem se zapojit do společenského života. Podněcuje vůli zasáhnout do veřejného prostoru, podílet se na správě věcí veřejných, což v Česku potřebujeme jako sůl.“

Soutěž je určena mladým lidem od 17 do 25 let. Její první fázi tvoří kampaň na nábor účastníků. V prosinci pak odstartují regionální konkurzy, na kterých porota vybere 15 soutěžících. Posoudí jejich všeobecný přehled, orientaci ve společenských a politických tématech, prezentační dovednosti, schopnost obhajovat vlastní názor a další předpoklady. Postupující se zúčastní workshopů kombinovaných se soutěžním pořadem, který bude vysílat internetová televize Stream.cz. Na konci každého z 5 kol porota jednoho z nich vyřadí. Poslední dva finalisté se utkají v diskusním duelu a o vítězi rozhodne hlasováním veřejnost.

Zdroj: Člověk v tísni, o.p.s.

verze pro tisk
  zpět
CHCI VĚDET CO JE NOVÉHO VE SVĚTĚ NEZISKOVEK
Chci dostávat novinky emailem.


Kdo jsem?


 odhlásit odběr

PARTNEŘI SVĚTA NEZISKOVEK

partner ČSOBpartner AVPO ČR