11
listopad
2016
sdfg

Uber dává příležitost neslyšícím řidičům

Stále oblíbenější aplikace Uber nyní díky moderním technologiím nabízí sluchově postiženým, aby se stali partnerskými řidiči. Podle některých odhadů má až třetina neslyšících v aktivním věku problém uplatnit se na trhu práce – patří přitom k nejbezpečnějším řidičům na silnicích, 100% koncentrovaných na řízení. Uber společně s organizací Tichý svět se spoluprací snaží zlepšit tristní statistiky – třetina z více než 85 tisíc lidí se sluchovým postižením má potíž najít práci.

Drobná softwarová změna aplikace totiž umožní neslyšícím řidičům rychle a efektivně komunikovat s cestujícími pomocí vizuálních upozornění a textových zpráv. Neslyšícím a nedoslýchavým řidičům přináší nejen novou možnost integrace do společnosti, ale i flexibilní pracovní příležitost. Uber aktuálně spolupracuje v Praze již s 28 sluchově postiženými partnerskými řidiči, to je nejvíce partnerských řidičů z měst střední a východní Evropy, kde Uber působí – díky této iniciativě společnost doufá, že se za volant podaří přilákat další zájemce. Snahou společnosti Uber spolu s obecně prospěšnou společností Tichý svět je pomoci poskytnout zaměstnání lidem, kteří mají na trhu práce velmi znevýhodněnou pozici.

„V roce 2016 se podařilo pomoci sehnat zaměstnání 102 osobám z 330. Věříme, že díky aktivitám společnosti Uber se tyto statistiky v tomto a příštím roce ještě zlepší. Na našich klientech je vidět, že pokud je jim poskytnuta možnost pracovat, neuvěřitelně si toho váží. To má pak samozřejmě pozitivní dopad na jejich ekonomickou situaci, ale i na jejich psychiku,“ říká Olga Blahovcová, vedoucí sociálních služeb obecně prospěšné společnosti Tichý svět.

Zdroj: Uber

verze pro tisk
  zpět
CHCI VĚDET CO JE NOVÉHO VE SVĚTĚ NEZISKOVEK
Chci dostávat novinky emailem.


Kdo jsem?


 odhlásit odběr

PARTNEŘI SVĚTA NEZISKOVEK

partner ČSOBpartner AVPO ČR