12
prosinec
2016
sdfg

Aliance pro mladé vítá nového člena. Bude poskytovat poradenství pro uplatnění na trhu práce

Aliance pro mladé již třetím rokem podporuje zaměstnávání a zaměstnatelnost mladých lidí. Nyní se k Alianci připojila také Skupina ČEZ. Hlavní motivací partnerů aliance je snaha o aktivní podporu mladých lidí při uplatnění na pracovním trhu. Zavázali se, že se budou aktivně podílet na speciálních programech pro mladé a poskytovat jim rady a pracovní zkušenosti. To vše bezplatně.

Mezi závazky aliance patří podpora získávání pracovních zkušeností či bezplatné kariérní poradenství pro mladé do 30 let. Členové aliance do těchto snah zapojují své zaměstnance, kteří se tak stávají mentory v kariérním poradenství či při přípravě k přijímacímu pohovoru. V Česku má nyní aliance 38 členů, v celé Evropě se doposud zapojilo přes 200 firem, které se společně zavázaly do konce roku 2016 přijmout 10 000 mladých a vytvořit příležitosti pro dalších 10 000 učňů a stážistů.

„Připojit se k Alianci pro mladé je jedním z kroků, který jasně zapadá do naší strategie udržitelného rozvoje Energie pro budoucnost,“ říká členka představenstva a ředitelka divize správa ČEZ Michaela Chaloupková. „Chceme jednak dávat energii do rozvoje mladých lidí z naší pozice odpovědného zaměstnavatele, jednak chceme mladé podporovat, aby měli šanci u nás vyrůst v respektované odborníky,“ dodává. Vstup do Aliance pro mladé je jen jednou z mnoha aktivit Skupiny ČEZ na podporu vzdělávání, další informace jsou k dispozici na webu www.kdejinde.cz.

Zdroj: Skupina ČEZ

verze pro tisk
  zpět
CHCI VĚDET CO JE NOVÉHO VE SVĚTĚ NEZISKOVEK
Chci dostávat novinky emailem.


Kdo jsem?


 odhlásit odběr

PARTNEŘI SVĚTA NEZISKOVEK

partner ČSOBpartner AVPO ČR