12
prosinec
2016
sdfg

Vítěz Ceny Nadace Vodafone Rafael získá 200 tisíc

Do 22. února se mohou neziskové organizace, které příkladně využívají informační a komunikační technologie ke zlepšení kvality života lidí se zdravotním postižením, přihlásit do třetího ročníku Ceny Nadace Vodafone Rafael. Vítěz bude vyhlášen 25. března v Kongresovém centru Praha na 17. ročníku konference INSPO o informačních a komunikačních technologiích pro osoby se specifickými potřebami.

V předchozím ročníku byla cena udělena sociálnímu podniku Levebee za projekt Včelka, který zlepšuje úroveň čtenářských dovedností, pomáhá dětem (zejména dětem s dyslexií) při obtížích se čtením. „Finanční odměna spojená s Cenou Rafael nám pomohla urychlit práce na tabletových verzích Včelky. „Podařilo se nám vypustit do světa výbornou aplikaci pro tablety s operačním systémem Android a nyní dokončujeme a testujeme verzi pro iPady, na kterou podle ohlasů našich uživatelů již mnoho rodičů netrpělivě čeká,“ říká Michal Zwinger, jednatel Levebee.

Cenu mohou získat projekty, které již přinášejí užitek většímu počtu uživatelů (minimálně 300) nejméně po dobu půl roku. „Ocenění by mělo přispět ke zvýšení počtu uživatelů a posílení značky daného řešení. Nadace Vodafone má rovněž zájem podpořit v budoucnu další vývoj nejlepšího technologického projektu nebo zvýšení jeho společenského dopadu,“ dodala Adriana Dergam, místopředsedkyně správní rady Nadace Vodafone. Kromě vítězů Ceny Rafael budou na letošním INSPO vyhlášeni i vítězové literární soutěže Internet a můj handicap. Tři nejlepší autoři si odnesou 7000, 5000 a 3000 korun, které věnuje ČSOB.

Zdroj: INSPO

verze pro tisk
  zpět
CHCI VĚDET CO JE NOVÉHO VE SVĚTĚ NEZISKOVEK
Chci dostávat novinky emailem.


Kdo jsem?


 odhlásit odběr

PARTNEŘI SVĚTA NEZISKOVEK

partner ČSOBpartner AVPO ČR