12
prosinec
2016
sdfg

Beachvolejbalisté vydraženi za rekordní půlmilion

O posledním listopadovém víkendu se sešla česká beachvolejbalová komunita na tradiční akci z dílny aktuálních mistrů republiky, Martina Tichého a Jindřicha Weisse, „Vyber si, vydraž si, zahraj si.“ Letošní dražba nejlepších hráček a hráčů přinesla nový rekord. Vybralo se celkem 501 000 korun. Po pěti letech tak beachvolejbalisté získali na dobročinné účely již přes 1 300 000 korun.

Na sobotní dražbu spojenou s party dorazilo přes tři sta příznivců plážového volejbalu. Během večera si zájemci postupně vydražili sedmnáct špičkových beachvolejbalistů. Oproti minulým ročníkům byl překvapivě větší zájem o hráče mužského pohlaví. Za Ondřeje Perušiče, vítěze nedávného turnaje Evropského poháru, zaplatila zájemkyně 72 tisíc. Cena za Jindřicha Weisse se vyšplhala ještě o tisíc korun výš, čímž byl stanoven nový rekord. Mezi dalšími vydraženými nechyběla Šárka Nakládalová, David Schweiner, Jan Dumek nebo třeba finské reprezentantky Ida Sinisalo a Niina Athiainen.

„Akce letos překonala veškerá naše očekávání. Díky podpoře řady nových partnerů jsme dokázali oslovit více lidí.“ uvádí zakladatel projektu Martin Tichý. Výtěžek akce se letos rozdělí rovným dílem mezi Českou olympijskou nadaci, Centrum Anabell, Nadační fond Dar sluchu a organizaci Loono. Peníze tak pomůžou sportovat většímu počtu dětí ze sociálně slabých rodin, zkvalitní asistenční služby pro lidi s poruchami příjmu potravy, umožní nákup několika nových zařízení pro vylepšení sluchu a přispějí na nákup nových maket pro instruktáž samovyšetření prsu a varlat.

Zdroj: Vyber si, vydraž si, zahraj si

verze pro tisk
  zpět
CHCI VĚDET CO JE NOVÉHO VE SVĚTĚ NEZISKOVEK
Chci dostávat novinky emailem.


Kdo jsem?


 odhlásit odběr

PARTNEŘI SVĚTA NEZISKOVEK

partner ČSOBpartner AVPO ČR