12
prosinec
2016
sdfg

Dárcovské úterý má za sebou premiéru na českých prknech

Letos se vůbec poprvé v České republice slavil mezinárodní svátek dárcovství – GivingTuesday. V úterý 29. listopadu 2016 se do oslav v Česku zapojila tisícovka firem, neziskových organizací, škol, rodin i jednotlivců a darovala svou podporu, čas či finanční částku potřebným. Na oficiálních stránkách projektu giving-tuesday.cz se zaregistrovalo 112 výzev, ať už firem nebo neziskových organizací, které inspirovaly k dobrovolnictví a dárcovství.

Celkem se zapojilo v letošním roce 98 zemí světa. Česká republika je jedna z 19 zemí, ve kterých má GivingTuesday oficiální zastoupení díky národnímu ambasadorovi Asociaci společenské odpovědnosti. Celosvětově se na sociálních sítích objevilo 2 399 092 zmínek a celková výše online příspěvků v ten den dosáhla 168 milionů dolarů. Jak aktivní byli lidé v České republice? V den konání proběhlo na sociálních sítích přes 1 000 sdílení hashtagu #GivingTuesdayCZ a dosah příspěvků na Facebooku přesáhl hranici 100 000. Více než 2 000 unikátních návštěvníků zhlédlo ten den webové stránky projektu. Fundraisingovým rekordmanem českého GivingTuesday byli Lékaři bez hranic, jimž se podařilo vybrat na pomoc Nigérii díky speciální výzvě 821 858 Kč.

Myšlenka Giving Tuesday se od svého počátku šíří především na sociálních sítích a obecně online prostřednictvím převážně mladých lidí. Jde o fenomén doby, kdy lidé tráví na sociálních sítích spoustu času. Iniciativa může vzejít od každého jednotlivce a díky síti může být sdílená na celosvětové úrovni. Chcete se zapojit? V příštím roce se GivingTuesday bude slavit 28. listopadu 2017.

Zdroj: Asociace společenské odpovědnosti

verze pro tisk
  zpět
CHCI VĚDET CO JE NOVÉHO VE SVĚTĚ NEZISKOVEK
Chci dostávat novinky emailem.


Kdo jsem?


 odhlásit odběr

PARTNEŘI SVĚTA NEZISKOVEK

partner ČSOBpartner AVPO ČR